Як вибрати чабань?

Як вібрати чабань

Чаювання в кращих китайських традиціях вимагає певної підготовки і наявності аксесуарів — посуду, спеціальні інструментів і чайну дошку.

Чабань представляє з себе невисокий столик, який оснащений піддоном. Під час проливу чаю туди стікає рідина. Згідно народної китайської мудрості, велика кількість води, що стекла забезпечує господареві і учасникам чаювання матеріальний достаток і духовне благополуччя.

Матеріал виготовлення дошки чабань

Столики виробляють з різних порід дерева, переважно з бамбука, сандалу, дуба і сортів «червоного дерева». Найпоширенішими вважаються чабані виготовлені з бамбука, так як вони відрізняються міцністю, привабливим зовнішнім виглядом, невеликою вагою і доступною ціною. Дошки бувають у формі прямокутника, овалу або кола. Ще з давніх-давен вважається, що прямі кути символізують чоловіче начало «Ян», в той час як округлені несуть в собі жіночу енергетику «Інь». Для досягнення рівноваги часто округлі вироби оформляють незграбною різьбою, а прямокутні — плавними лініями. Це допомагає з'єднати дві стихії, досягаючи взаємного доповнення і єдності.

Досить рідко зустрічаються кам'яні і глиняні екземпляри. Їх важка вага і незручності при переміщенні дозволяють використовувати такі дошки тільки в спеціальних кімнатах для чаювання, де вони розміщуються стаціонарно.

Різновиди чабані

Різновиди чабані

Розмір китайського столика може варіюватися від 15 см до 2 метрів, що дозволяє вживати напої як одному-двум чайолюбам, так і великій компанії. Чабані поділяються на розкладні і переносні. Розкладний столик виконаний у вигляді валізки, в якому розміщують весь посуд і аксесуари, що вимагаються для церемонії.

Ємність, в яку збирається чай, і вода може бути з дерева, кераміки або пластмаси. Після чаювання її виймають, видаляють залишки рідини і насухо витирають. Дане пристосування притаманне для маленьких столиків. Більші екземпляри мають нахилену поверхню, по якій чай стікає в спеціальний отвір і виводиться в окремо стояче відро. Такі Чабані набагато довговічніші, так як виконані з цільної деревини. Досить поширеним вважається об'єднання в дошці обох типів зливу.

Декоративне оформлення чабані

Декоративне оформлення чабані

Підібрати відтінок Чабані для чайної церемонії можна орієнтуючись виключно на свій смак. Залежно від дерева, колір може відрізнятися:

  • Сандал — помаранчевого відтінку з затемненими плямами
  • Груша або вишня — темнішого забарвлення
  • Бамбук — світлого і яскравого відтінку

Зазвичай з метою додання кольору більшої виразності, чабані фарбують, використовуючи лаки і фарби стійкі до вологи. Таке покриття не тільки естетично красиво виглядає, а ще й зберігає натуральний відтінок і не дає деревині розсихатися.

Практично кожен виріб прикрашений китайськими ієрогліфами. Вони наповнюють чабань сенсом, надають їй значущості та індивідуальності. Зазвичай написаний текст пов'язаний з ароматичними і смаковими характеристиками натурального китайського чаю. Також це можуть бути такі слова, як щастя, благополуччя, витонченість або яке-небудь доброзичливе вітання.

Якого догляду потребує чайна дошка?

Особлива енергія наповнює китайську чабань. Вона створює особливу атмосферу і об'єднує всіх учасників чайної церемонії. Немає нічого кращого для чайного столика, ніж постійно проливати через нього чай. При щоденному використанні він не потребує якихось особливих умов або догляду. Але якщо Ви використовуєте його виключно у свята, то краще зберігати виріб в затемненому приміщенні з кімнатною температурою повітря і нормальним рівнем вологості.

Бажано також періодично витирати виріб вологою серветкою та уникати застосування різних хімічних і ароматизованих засобів очищення, так як дерево добре вбирає запахи і це може нашкодити витонченому чайному аромату.

Правила вибору хорошої чабані:

  • Розмір.
   Якщо Ви плануєте влаштовувати чайні церемонії в колі друзів, то краще придбати розмір побільше. У разі якщо передбачається чаювання до 5 осіб, то 30-сантиметрової моделі буде достатньо.
  • Якість.
   Якщо матеріал виготовлення не цільна деревина, то потрібно звернути увагу на стики — там не повинно бути слідів клею. Поверхня виробу повинна бути повністю гладкою і не мати тріщин. Щоб перевірити стійкість, потрібно поставити її на плоску поверхню і упевнитися, що всі кути стикаються з основою.
  • Вартість.
   Якщо Ви бажаєте тривалий час використовувати чабань, то придбати дешеву чабань буде не найкращим рішенням. Занадто низька ціна свідчить про недовговічність і погану якість.

Приємних чаювань з інтернет-магазином чая Nicetea!

Відгуки

Поки немає жодного відгуку. Станьте першим!
Написати відгук
Ім'я
E-mail
Відгук
Рейтинг
Вкажіть посилання на відео розміщені на Youtube.com (наприклад, https://www.youtube.com/watch?v=FlsCjmMhFmw)