Як заварювати Пуер: методи і нюанси

Як заварювати Пуер: методи і нюанси

     Щоб розкрити смакові і корисні властивості Пуеру, необхідно знати тонкощі в приготуванні напою, а також мати якісну воду, посуду і дотримуватися правил. Використовувати можна посуду з будь-яких матеріалів, але для частих чаювань краще придбати спеціальну.

Температура заварювання

Ступінь ферментації чаю являється визначальним фактором при виборі необхідної температури води. Шу Пуер вирізняється сильною ферментацією і потребує досягнення температури води від 90 до 100 градусів, при цьому для менш ферментованого Шен Пуеру температура має бути 85-90 градусів. Важливо пам'ятати, що чим більший вік чайного листка, тим гарячіша повинна бути вода.

Доведена до кипіння вода стерилізується і одночасно втрачає корисні властивості, а не кип'ячена — може викликати утворення каменів в нирках. Щоб одночасно не втратити властивості води і зберегти здоров'я, дотримуйтесь порад:

  • Фільтрація.
    Фільтрування, пом'якшення та відстоювання води збереже корисні властивості і поліпшить смакові якості, роблячи напій натуральним і чистим.
  • Промивання.
    Незалежно від сорту, перша заварка зливається. Можна промити холодною водою і обробити гарячою, або ж двічі гарячою. Це дезінфікує і розкриє аромат.

Посуда для заварювання

Посуда для заварювання Пуеру

Найкращий матеріал посуду для заварювання чаю — ісинська глина так як вона має пористу структуру. Такий заварювальний чайник гарно підтримує температуру рідини, завдяки чому чай краще пропарюється, а також дозволяє чаю «дихати». Для молодого Шен Пуеру також підійдуть чайник зі зливом, скляна колба, гайвань з порцеляни або керамики.

Рекомендовано для кожного сорту чаю мати окремий чайник для заварювання. Причина в тому, що з часом на внутрішніх стінках утворюється наліт, який в подальшому все більше розкриває смакові характеристики і аромат конкретного сорту чаю. Отже, якщо ви заварюєте Шу, то для Шен краще придбати окрему посуду.

Як заварювати Пуер?

Перш ніж розпочати приготування чайного напою, необхідно прогріти чайник. Для цього посуд на пів хвилини заливається окропом. Потім в підготовлений чайник насипте чайне листя в кількості 7 г на 100 мл. Це пропорція для розсипного чаю. Якщо Ви віддаєте перевагу пресованному Пуеру, то для початку необхідно акуратно відокремити шматочок від млинця за допомогою спеціального ножа не пошкодивши чайного листя.

Перетриманий Шен може віддавати гіркотою, будучи більш ніжним. У цьому допоможуть проливи з утриманням не більше п'яти секунд. Якщо настій вийде слабкішим ніж хотілося б, то продовжіть час заварювання. Таким же способом заварюється і білий Пуер. Щоб правильно заварити Шу, перші пару заварок здійснюються проливом, а потім просто збільшується час з розрахунку +15 секунд до кожного наступного.

Не варто перетримувати більше години, від цього напій втрачає корисні властивості, окислюється і набуває гіркого присмаку. Такий настій вважається шкідливим.

Багаторазове заварювання методом Пін Ча

Використання цього методу передбачає невеликої кількість рідини, багато заварки Пуеру і короткостроковий термін настоювання. Звичайний китайський чай таким чином заварюється близько 5 разів. Елітні сорти витримують до 10-15 заварок.

Методика:

  • На 100 мл потрібно від 3 до 5 грам чаю
  • Наступний раз можна заварювати після повного охолодження заварки
  • Кожний наступний раз заварювання необхідно проводити збільшуючи час на 15-30 сек, а в останні рази - до 1 хвилини

Варка чаю методом Лу Юй

Варка Пуеру методом Лу Юй

Цей метод передбачає використання жароміцної скляної ємності і м'якої води. Листя необхідно тричі промити, змиваючи пил і насичуючи вологою.

Підігріваючи чайник, уважно слідкуйте за процесом і коли з'являться бульбашки і з'явиться шум, відберіть з нього пару кухлів. Потім продовжуйте слідкувати, поки на поверхні не з'являться легкі хвилі. У цей момент відібрану рідину необхідно повернути. Після цього треба повторно дочекатися утворення хвиль, помішуючи дерев'яним предметом. У момент утворення, необхідно продовжувати перемішувати створюючи воронку, засипати заварку і знову дочекатися появи хвиль. Далі вогонь потрібно вимкнути і почекати осідання заварки, що говорить про повну готовність чайного напою.

Крім перерахованого вище варто зауважити, що часто люди додають в настій цукор, мед, молоко, лимон і т.д. Хороший сорт тільки програє від змішування. Додавати мед можна виключно в молоді Шени при простудних захворюваннях, в решті випадків — це тільки зіпсує справжній смак напою.

Відгуки

Поки немає жодного відгуку. Станьте першим!
Написати відгук
Ім'я
E-mail
Відгук
Рейтинг
Вкажіть посилання на відео розміщені на Youtube.com (наприклад, https://www.youtube.com/watch?v=FlsCjmMhFmw)