Гайвані

14 товарів

Китайські гайвані для чаю

Гайвань — це традиційна китайська посуда для чаювання. Поява датується в 14-15 столітті, у часи переходу від китайців пресованого і порошкового чаю до листового. Якщо перевести ієрогліфи Гай Вань на українську, то дослівно виходить «чашка з блюдцем». Існує й інша назва — «Сянь Цай Вань», що перекладається, як чаша трьох основ. Це назва активно використовувалося в колі буддійських і даоських подвижників, відображаючи їх релігійні концепції. Так блюдце символізує землю, вказуючи на укорінення, зв'язок з предками і опору. Кришка була символом неба, вказуючи на божественне початок і вселенську мудрість. Сама чашка позначала людину, що знаходиться між небом і землею, вказуючи на те, що лише у злагоді з небом і землею можна досягти гармонії і рівноваги. Крім алегорії і містичних значень, кожна складова частина гайвані має конкретну матеріальну задачу.

Кришка виконує відразу кілька функцій:
- перевертаючи кришку можна контролювати процес заварювання, помішувати чайне листя, збагачуючи настій киснем;
- на кришці залишається аромат чаю, користуючись цим можна визначити свіжість і якість;
- кришка так само служить фільтром і при правильному розташуванні не дає листю потрапити в рот або в чахай.

Блюдце служить:
- в першу чергу для терморегуляції і збору пролитої рідини;
- по-друге блюдце служить для зручності тримання гайвані;
- так само на блюдце можна висипати спитий чайний лист для детального вивчення.

Сама чашка є алхімічною посудиною, де відбувається весь процес заварювання чаю. Так само її можна використовувати в якості піали або мірної ємності.

Гайвань не вимагає особливого догляду. Після кожного чаювання її обполіскують чистою водою без миючих засобів, просушують і зберігають далеко від запахів. Чайну посуду бажано не протирати.

У розділі гайвані інтернет-магазину чаю Nicetea у Вас є можливість придбати оригінальну китайську керамічну, фарфорову або скляну гайвань. Купити гайвань в Києві можна з кур'єрською доставкою або забрати своє замовлення самостійно в будь-який зручний для Вас час. Продаж гайваней здійснюється на всій території України.