Чай Алішань улун

0 шт

На жаль, на сторінці немає записів.

Тайванський чай Алішань улун

Чай Алішань улун

Тайванський чай Алішань улун є одним з п'яти найбільш знаменитих чаїв Тайваню. Красою напою, формою чайного листя, мінливістю смаку і аромату цей чай дарує справжнє задоволення при його вживанні. Серед інших тайваньських улунів він славиться своїм сильним і надзвичайно приємним і стійким ароматом. Особливі технології виготовлення дозволяють зберігати цей аромат тривалий час.

Плантації рослин для виготовлення чаю Алішань улун розташовані на острові Тайвань. Саме тут знаходиться величезний гірський хребет з однойменною назвою Алішань, який є одним з найкрасивіших місць чаївництва на землі. Від місця зростання чай і успадкував свою назву. Яскраве сонячне світло, густий туман після полудня, а також досить прохолодні ночі сприятливо впливають на вегетацію чайних кущів і накопичення корисних речовин в листках. Пізній прихід весни в горах позначаються на інтенсивності смаку улуна Алішань. У зимовий період коренева система має більше часу відпочити перед наступною вегетацією.

Про походження чаю Алішань улун існує легенда. Одного разу на чайний сад одного тайванського фермера налетіла зграя зелених мушок, які нещадно побили весь урожай. На превеликий подив фермера, пожовкле від укусів чайне листя не зів'яло, а навпаки почало виділяти тонкий аромат. Улун дуже сподобався європейським купцям, і вони назвали його в честь острова — «Формоза». В даний час атаки зелених мушок є одним з головних складових виробництва цього чаю. Зелені мушки, приваблені пахощами чайного листя, смокчуть сік. Поцятковане укусами, чайне листя жовтіє і починає виробляти фітоалексин, який і є причиною незвичайного аромату листя.

Збір чайного листя і технологія виробництва тайванського чаю Алішань улун

Плантації чаю Алішань розташовуються в горах Алі на висоті 1000 метрів над рівнем моря. Варто зауважити, що ці гори є національним заповідником, який перебуває під державною охороною. Теорія про те, що самий якісний чай росте тільки в найкрасивіших місцях, тут знову знаходить своє підтвердження, так як місцеві пейзажі дивують своєю вишуканістю та красою. Гірське розріджене повітря, різкі температурні коливання, верхівки гір з плантаціями чайних кущів в хмарному тумані, поява вранці сонячних променів, поступове прогрівання повітря — все це розкривається в чаї, виготовлене з листя, що ростуть на горі. Алішань виготовляється з чайних дерев сорту Чин Шин.

Збір сировини проходить вручну 4 рази на рік: навесні, влітку, восени і взимку в ранковий час. Збір чаю зимового сезону починається в садах, розташованих на великих висотах, коли чайний кущ вже повністю готовий до зими, а навесні збір починається на менших висотах (туди тепло приходить швидше), по мірі початку вегетації чайного куща. Найбільш популярними є чаї зимового та весняного зборів.

Для виробництва високосортного чаю Алішань, в якості сировини використовуються одна нирка і два-три листочки, які відразу після збору підв'ялюють на сонці. Наступний етап — ферментація. Даний чай унікальний тим, що основний процес ферментації сировина проходить без доступу кисню, в спеціальних барокамерах. Чай на 8-10 годин поміщають в спеціальний герметичну металеву шафу, де в безкисневому середовищі насиченої азотом, при високій температурі і тиску, з глютамінової кислоти, що міститься в чайному листі, утворюється ГАМК, а також аланін з аспаргинової. В результаті в кінцевому продукті міститься від 150 мг/100г до 300 мг/100г гамма-аміномасляної кислоти. Все виробництво йде під суворим контролем держави, Тайванська дослідна станція вивчення і розвитку чаю контролює якість сировини, так і сам процес виготовлення. Вартість чаю залежить і від сорту сировини і від вмісту ГАМК у чаї, чим вище вміст, тим дорожчий чай.

На останньому комплексному етапі чай обсмажують, скручують ручним способом і фасують. Обжарка, як правило, слабка. Далі листки скручуються в напівсферичні кульки традиційним для Тайваню методом і фасують в щільні вакуумні пакети. Кожна чаїнка високогірного чаю Алішань улун за формою нагадує невеликі горошини з темними прожилками.

Смакові властивості тайванського чаю Алішань улун

Аромат Алішань улун — м'який, нагадує запах гірських квітів і ягід

Смак цього чаю — помірно солодкий з квітково-вершковими нотками. Післясмак – освіжаючий і ненав'язливий.

Колір настою. При заварці тайванського чаю Алішань дає гарний, бурштиновий колір.

Корисні властивості чаю Алішань улун

Внаслідок нової технології, чай Алішань зберігає в собі велику кількість корисних речовин. У складі чаю міститься багато корисних мікроелементів, пектинів, амінокислот і гамма-аміномасляна кислота (ГАМК), що забезпечує передачу речовин в клітинах головного мозку людини. Недостатня кількість цієї кислоти в організмі веде до дратівливості, внутрішній тривозі і депресії. Природно, здоровий організм виробляє її самостійно, але стреси, недостатня фізична активність, нестача вітамінів, мікроелементів і білка, велика кількість розумової праці, сильно пригнічують вироблення ГАМК в нашому організмі. Чай Алішань стимулює всі функції головного мозку, поліпшує мислення, пам'ять, концентрацію. Одночасно приносить відчуття спокою і внутрішньої гармонії. Також він знижує кров'яний тиск і підтримує серцеву діяльність.

Регулярне вживання чайного напою Алішань допомагає подолати такі стани як роздратованість, нервозність і депресію. Настійно рекомендується всім працівникам розумової праці для підвищення стресостійкості і — всім для естетичного та гастрономічного задоволення!

Рекомендації по заварювання тайванського чаю Алішань улун

Розігрійте заварювальний чайник і чашки гарячою водою.

• Покладіть на дно ємності 5-7 г (1 ч. л.) чайного листя на 120 мл води і залийте їх кип'яченою і охолодженою до 90-95 °C водою.

• Перша заварка чаю Алішань улун триває 3-5 сек. і призначена виключно для промивання чайного листа. Цю заварку пити не слід, її потрібно злити.

• Після того, як «вмили» чайний лист друга заварка повинна витримуватися 1-2 хв., і кожна наступна збільшується приблизно на 1 хвилину. Зливайте настій повністю, не дозволяючи чаю залишатися у воді.

При заварці тайванського чаю Алішань «проливом», він витримує близько 5-7 заварювань.

Після заварювання Ви відчуєте неймовірний, тонкий, молочний аромат, що виходить з чайника, і насолоджуйтеся красивим золотистим кольором чаю. Напій настільки ніжний, що складається враження, що щось бархатисте розливається по тілу, настільки приємні відчуття. З улуном Алішань можна добре провести час у колі близьких людей у невимушеній розмові, оскільки чай дуже стійкий до проливів, і це ще одна з його переваг.

Душевних чаювань!

Зберігати тайванський чай Алішань можна досить довго, при цьому його смак і аромат будуть змінюватися. Головне при зберіганні цього чаю — непрозора вакуумна упаковка, відсутність сторонніх запахів, постійна низька температура в місці зберігання.

У розділі Алішань інтернет-магазину чаю Nicetea у Вас є можливість придбати оригінальний тайванський чай улун Алішань. Купити чай Алішань в Києві можна з кур'єрською доставкою або забрати своє замовлення самостійно в будь-який зручний для Вас час. Продаж чаю Алішань здійснюється на всій території України.